Əsas Səhifə > Əsas xəbərlər > QƏZAYA UĞRAYAN TƏYYARƏNİN SƏRNİŞİNLƏRİ – 37-si Azərbaycan
QƏZAYA UĞRAYAN TƏYYARƏNİN SƏRNİŞİNLƏRİ – 37-si Azərbaycan25-12-2024, 22:21 |
AZAL Aktauda qəzaya uğrayan təyyarənin göyərtəsində olanların adlarını açıqlayıb AZAL-ın J2-8243 nömrəli Bakı-Qroznı reysində olan sərnişinlərin siyahısı: 1. Ağayev Ramin Aktauda qəzaya uğrayan təyyarənin ekipaj üzvləri: 1. Kşnyakin İqor 2. Kalyaninov Aleksandr 3. Əliyeva Hökümə 4. Əsadov Zülfüqar 5. Rəhimli Aydan *** "Azərbaycan Hava Yolları" (AZAL) aviaşirkətinin Aktauda qəzaya uğrayan təyyarəsində 37 Azərbaycan vətəndaşı olub. Bu barədə "Report” Qazaxıstan Nəqliyyat Nazirliyinin məlumatına istinadən xəbər verir. "İlkin məlumata görə, təyyarədə 37 Azərbaycan, 6 Qazaxıstan, 3 Qırğızıstan, 16 Rusiya vətəndaşı olub", - nazirliyin məlumatında bildirilib. *** Azərbaycan Hava Yolları aviaşirkətinin J2-8243 nömrəli Bakı-Qroznı reysini yerinə yetirən “Embraer 190” təyyarəsinin qəzaya uğraması nəticəsində ölənlərin adları paylaşılıb. Bu barədə “Baza” Teleqram kanalı məlumat yayıb. Siyahını təqdim edirik:
![]()